انواع شیلنگ

شیلنگ یک لوله توخالی قابل انعطاف است که برای حمل مایعات از یک مکان به مکان دیگر طراحی شده است. انواع شیلنگ شیلنگ ها را گاهی لوله نیز می نامند (کلمه لوله معمولاً به یک لوله سفت و سخت اشاره دارد، در حالی که شلنگ معمولاً یک لوله انعطاف پذیر است) یا به طور کلی لوله. شکل شلنگ معمولاً استوانه ای (دارای سطح مقطع دایره ای) است.

طراحی شیلنگ بر اساس ترکیبی از کاربرد و عملکرد است. فاکتورهای رایج عبارتند از اندازه، درجه فشار، وزن، طول، شیلنگ مستقیم یا کویل شیلنگ و سازگاری با مواد شیمیایی است.

شیلنگ های لاستیکی لایروبی داستانی طولانی دارند که از استحکام و انعطاف پذیری بالایی برخوردار است. یک شلنگ لایروبی انعطاف پذیر که به طور گسترده در لایروبی برای انتقال گل و لای یا شن استفاده می شود. در برابر سایش و سایش مقاوم است تا عمر طولانی را تضمین کند. انواع شلنگ لایروبی انعطاف پذیر شامل شلنگ لاستیکی شناور، شلنگ تخلیه، شلنگ مکش، شیلنگ زرهی و شیلنگ سرامیکی است.

شیلنگ پنوماتیک

عملکرد اصلی شلنگ پنوماتیک انتقال هوای تحت فشار به محرک ها، شیرها، ابزارها و سایر دستگاه ها است.

شیلنگ پنومامتیک
استفاده برای انقال هوای تحت فشار

هنگام ارجاع به شیلنگ پنوماتیک، این شیلنگ ها را می توان از چندین لایه مواد ساخت. بنابراین می‌توانید اطمینان حاصل کنید که مواد شیلنگ داخلی در برابر روغن‌های کمپرسور و میعانات مقاوم هستند، اما می‌توانید ماده دومی را به عنوان پوسته بیرونی برای محافظت از آن در برابر شرایط محیطی داشته باشید.

برای اطلاع از انواع شیلنگ های پنوماتیک ما و کاربرد و مزایای آنها و همچنین اطلاع از این که در کجا استفاده کنید لطفا به این مطلب مراجعه فرمایید

شیلنگ هوا

شیلنگ هوا چیست؟

شیلنگ‌های هوا طول‌هایی از لوله‌های با استحکام صنعتی هستند که برای انتقال هوای تحت فشار یا گازهای دیگر از یک کمپرسور به مکان دیگری استفاده می‌شوند که معمولاً در انتهای کار یک ابزار هستند.

شیلنگ هوا
استفاده برای انتقال هوای تحت فشار از کمپرسور

 

شیلنگ های هوا باید هم قوی و هم انعطاف پذیر باشند تا موثر باشند. آنها باید سطح ثابتی از فشار یا قدرت را ارائه دهند و در برابر فشارهای بالا بدون پاره شدن یا شکستن مهر و موم خود مقاومت کنند. این انعطاف‌پذیری باعث می‌شود که شیلنگ به سرعت در اطراف مناطق کار با سهولت نسبی نصب شوند.

برای اطلاع از انواع و  جزئیات دقیق تر شیلنگ های هوا و همجنین جنس و قیمت آن ها لطفا به این مطلب مراجعه فرمایید.

شیلنگ استیل

شیلنگ فلزی یک عنصر خط فلزی انعطاف پذیر است. و به دو نوع شیلنگ اصلی شیلنگ های نواری و شیلنگ های راه راه تقسیم می شوند .شیلنگ فلزی به دو نوع شیلنگ نواری و شیلنگ راه راه تقسیم می شود.

شیلنگ های نواری دارای استحکام مکانیکی بالایی هستند (به عنوان مثال استحکام کششی و مقاومت پارگی). شیلنگ های راه راه می توانند فشار بالا را تحمل کنند و به دلیل موادشان حداکثر نشتی را فراهم کنند. شیلنگ های راه راه نیز در شدیدترین شرایط، مانند آب دریا یا در دماهای شدید مانند موجود در فضا یا هنگام انتقال گاز مایع خنک شده، مقاومت در برابر خوردگی و سفتی فشار از خود نشان می دهند. آنها به ویژه برای انتقال مواد سرد و گرم مناسب هستند.

با سابقه بیش از صد سال، شیلنگ های فلزی باعث ایجاد سایر عناصر خط انعطاف پذیر از جمله اتصالات  فلزی، دم فلزی و لوله های فلزی نیمه انعطاف پذیر و انعطاف پذیر شده اند. تنها در آلمان حدود 3500 حق ثبت اختراع مربوط به شلنگ فلزی وجود دارد.

ما انواع شیلنگ های استیل و در فروشگاه موجود داریم برای اطلاع از جنس وکاربرد آنها به این مطلب مراجعه فرمایید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *