• تلفن021-33984495 09121345440
  • ایمیلinfo@gmail.com
  • آدرستهران -سعدی جنوبی ، خیابان امیر کبیر ، ناظم الاطباء جنوبی ، پاساژ رضا ، طبقه 2 ، پلاک 44
  • ساعتهای آزاد10 صبح تا 8 شب
  • تلفن021-33984495 09121345440
  • ایمیلinfo@gmail.com
  • آدرستهران -سعدی جنوبی ، خیابان امیر کبیر ، ناظم الاطباء جنوبی ، پاساژ رضا ، طبقه 2 ، پلاک 44
  • ساعتهای آزاد10 صبح تا 8 شب

تامین شیلنگ های هیدرولیک فشار قوی

برای خرید و تامین شیلنگ های هیدرولیک فشار قوی (High Pressure Hydraulic Hoses) برای کار شما ، باید برنامه ، فشار ، دما و نوع دستگاهی را که برای آن استفاده می شود ، بدانید. شیلنگ ها فقط باید در درجه حرارت و فشار خود استفاده شوند. دمای بیش از حد می تواند باعث شود که لاستیک شلنگ سخت شود و متعاقباً ترک بخورد در حالی که فشار بیش از حد می تواند باعث آسیب به مواد شلنگ و همچنین افزایش دمای داخلی شود. بنابری این باید برای تامین شلنگ فشار قوی مناسب کار خود با مشاوران این امر تماس بگیرید.

بسته به محیط  و نوع کار ، محدود کننده فشار ، شرایط آب و هوایی و مایعاتی که قرار است منتقل شوند ، شیلنگ ها از مواد مختلف با فناوری های مختلف ساخته شده اند. محصولات شیلنگ فشار قوی ما بهترین راه گزینه برای مشتریان برای حل مشکلات سیالات در سیستم های هیدرولیک  می باشد.

از آنجایی که شیلنگ ها ساده به نظر می رسند و می توانند در برابر انواع صدمات و استفاده های نامناسب مقاومت کنند ،   در صنعت شستشوی فشار قوی بیشتر از سایر تجهیزات در معرض استفاده نادرست و غیر اصولی هستند.

دانستن ساختار شلنگ شما را با اطلاعاتی که باید در مورد نحوه مراقبت از شلنگ و مهمتر از همه زمان تعویض آن بدانید بهتر آشنا می کند.

ساختار شیلنگ فشار قوی

شیلنگ های شستشوی فشار از سه لایه ساخته شده اند: داخلی ترین لایه ، لایه میانی و لایه بیرونی.

لایه های شیلنگ فشار قوی

لایه های شیلنگ فشار قوی

لایه اول شیلنگ

درونی ترین لایه قسمتی است که در معرض حلال یا آب تمیز کننده قرار می گیرد و معمولاً از یک لاستیک مصنوعی مقاوم در برابر روغن مانند مخلوط نئوپرن یا نیتریل ساخته شده است. این مواد می توانند در معرض انواع حلالها و دماهای بالا (-40 درجه فارنهایت تا 250 درجه فارنهایت) مقاومت کنند و بنابراین برای کاربرد آنها مناسب هستند.

لایه میانی شیلنگ

این لایه شامل تقویت شلنگ است. این ممکن است شامل 1 یا 2 سیم بافته شده باشد ، که معمولاً از فولاد کششی بالا ساخته شده است ، یا 1 یا 2 تار از نخ با مقاومت بالا. تقویت سیم احتمالاً مهمترین قسمت هر شلنگ است ، زیرا در حالی که تحت فشارهای زیاد قرار می گیرد ، شلنگ را یک تکه نگه می دارد. جای تعجب نیست که بسیاری از علل انفجار شلنگ را می توان در شکست سیم تقویت کننده جستجو کرد.

لایه سوم شیلنگ

این لایه همان پوشش شلنگ است. مانند لوله داخلی شیلنگ ، روکش شیلنگ نیز از مواد بادوام ، معمولاً نیتریل کربوکسیله ساخته شده است.  سایر مشخصات لوله شامل مقاومت در برابر سایش ، روغن و چربی می باشد.

مواد مناسب همچنین ممکن است بر روی لوله داخلی و/یا روی سیم تقویت شده باشد تا لاستیک مصنوعی را به سیم متصل کند.

اتصالات شیلنگ یا از نوع توپی شکل اتصال سریع اروپایی هستند یا از نوع رزوه ای. اولی راحت تر و گران تر است ، اما به دلیل تعداد سوپاپ بیشتری که در آن قرار دارد مستعد ایجاد نشتی است. اتصالات رزوه ای ، گرچه زمان بیشتری برای اتصال به همراه دارد ، اما ارزان تر ، ایمن تر از خرابی و کمتر در معرض نشت است.

مشکلات شیلنگ فشار قوی

ممکن است در استفاده از شیلنگ فشار قوی مشکلاتی پیش بیاید که ما سعی کردیم لیستی از مواردی که ممکن است برای شما رخ دهد را بیاوریم تا با آشنایی با این موارد از رخداد. آن جلوگیری کنید

خرابی شیلنگ

خرابی شیلنگ معمولاً در فاصله 3 تا 4 فوت تفنگ یا انتهای گره شلنگ رخ می دهد. نیازی به گفتن نیست که این فاصله بسیار ناخوشایند با اپراتور است. با این حال ، بسیاری از مشکلاتی که منجر به انفجار می شود قابل اجتناب است.

بزرگترین علت ترکیدگی شلنگ استفاده  نادرست است. بنابراین ، می توان مراحل خاصی را برای مراقبت و نگهداری مناسب شیلنگ دنبال کرد تا از بسیاری از مشکلات منجر به ترکیدگی جلوگیری شود.

استفاده از اتصالات نامناسب با شیلنگ فشار قوی

یکی از دلایلی که بسیاری از ترکیدگی شلنگ در نزدیکی انتهای عصا شکل اتفاق می افتد ، اتصال نادرست کانکتور به شیلنگ است. در نتیجه ، یکی از اصلی ترین موارد حفاظتی که می توان هنگام کار با شیلنگ رعایت کرد این است که اطمینان حاصل شود که اتصالات به درستی انجام شده است و تنظیم چفت و بست شلنگ به طور دقیق تعیین شده است.

پیچ خوردگی بیش از حد شیلنگ فشار قوی

پیچ خوردگی بیش از حد شیلنگ می تواند باعث آسیب به سیم و در نتیجه ضعیف شدن شیلنگ و مستعد شدن آن در برابر خرابی و انفجار شود. پیچ خوردگی بیش از حد اغلب زمانی اتفاق می افتد که اپراتور با شلنگ مانند یک طناب رفتار می کند و از آن برای کشیدن فشار شوینده در حین عملیات نظافت استفاده می کند. این می تواند باعث ایجاد پیچ ​​خوردگی نامعقول شود .

سایش شیلنگ فشار قوی

کشیدن بیش از حد شیلنگ باعث ساییدگی می شود که باعث می شود پوشش شلنگ به آرماتور سیم فرسوده شود و آرماتور در معرض زنگ زدگی یا خراب شدن قرار گیرد.

انتخاب نادرست شیلنگ فشار قوی

درجه حرارت و فشار  مناسب شلنگ واشر تحت فشار با موادی که با آنها ساخته شده و قطر داخلی شیلنگ تعیین می شود.

بدیهی است ، پس از آن می توان یک شیلنگ را برای پاسخگویی به انواع درجه حرارت و فشار ایجاد کرد ، و در واقع به همین دلیل است که چنین شیلنگ های متنوعی در بازار وجود دارد.

 

مراقبت نادرست از شیلنگ فشار قوی

مانند سایر قطعات تجهیزات ، شیلنگ ها باید بعد از هر بار استفاده به درستی تمیز شوند. به دلیل خاردارهای سوزنی در پوشش شیلنگ ، قسمت بیرونی شیلنگ به ویژه در برابر حلالها آسیب پذیر است. این سوراخ های ریز می توانند اجازه دهند مایع از بیرون وارد شلنگ شود. بنابراین ، هرگز نباید اجازه داد شلنگ ها در حوضچه های مایع بنشینند ، زیرا برخی از حلالها می توانند از طریق سوراخ های سوزن در شلنگ نفوذ کرده و آرماتور سیم را خراب کنند. شیلنگ ها نیز باید به طور مناسب برای زمستان نیز آماده شوند. اگر اجازه دهید آب در شرایط انجماد در شلنگ باقی بماند ، احتمالاً منبسط می شود و باعث آسیب به لوله یا آرماتور می شود. علاوه بر این ، اتصالات فلزی ممکن است یخ زده و آسیب ببینند.

 

نگهداری نادرست شیلنگ فشار قوی در انبار

اگر شیلنگ را  موقعی که نیاز نیست به درستی نگهداری کنید  از آسیب جلوگیری می کند. استفاده از قرقره شلنگ باعث می شود که شلنگ شمافشرده نشود، پیچ خورده ، ساییده  نشود.

برای هرگونه سوال در مورد تجهیزات خود با هیدرو صنعت بهنام تماس بگیرید. اعضای تیم مجرب ما می توانند در تامین شیلنگ های هیدرولیک فشار قوی مناسب شما  با توجه به مشخصات و ایمنی مناسب  کار شما مشاوره مناسبی به شما ارایه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *