نگهداری شیلنگ های فشار قوی

در مقالات قبلی در مورد انتخاب شیلنگ های فشار قوی و حساسیت ها و کاربردهای انواع این شیلنگ های فشار قوی ،هیدرولیک ، پنوماتیک و… در صنایع مختلف صحبت کردیم ِ در این مطلب می خواهیم در مورد  انواع مشکلاتی که ممکن است با گذشت زمان برای این شیلنگ ها به وجود بیاید و روش های نگهداری درست که باعث کمتر شدن این آسیب ها به شیلنگ می شود صحبت خواهیم کرد.

 

سایش شیلنگ های فشار قوی

کشیدن بیش از حد شیلنگ باعث ساییدگی می شود که باعث می شود پوشش شیلنگ به آرماتور سیم فرسوده شود و آرماتور در معرض زنگ زدگی یا خراب شدن قرار گیرد.

ترک خوردن شیلنگ های فشار قوی

شیلنگ ها فقط باید در درجه حرارت و فشار خود استفاده شوند. دمای بیش از حد می تواند باعث شود که لاستیک شلنگ سخت شود و متعاقباً ترک بخورد در حالی که فشار بیش از حد می تواند باعث آسیب به مواد شلنگ و همچنین افزایش دمای داخلی شود. اگر تفنگ اسپری در حالی که پمپ هنوز در حال کار است خاموش شود ، تجمع فشار نیز رخ می دهد.

مراقبت نادرست از شیلنگ های فشار قوی

مانند سایر قطعات تجهیزات صنعتی ، شیلنگ ها باید بعد از هر بار استفاده به درستی تمیز شوند. به دلیل خاردارهای سوزنی در پوشش شیلنگ ، قسمت بیرونی شیلنگ به ویژه در برابر حلالها آسیب پذیر است. این سوراخ های ریز می توانند اجازه دهند مایع از بیرون وارد شلنگ شود. بنابراین ، هرگز نباید اجازه داد شلنگ ها در حوضچه های مایع قرار گیرند ، زیرا برخی از حلالها می توانند از طریق سوراخ های سوزن در شلنگ نفوذ کرده و آرماتور سیم را خراب کنند. شیلنگ ها نیز باید به طور مناسب در هر دما نگهداری شوند. اگر اجازه دهید آب در شرایط انجماد در شیلنگ باقی بماند ، احتمالاً منبسط می شود و باعث آسیب به لوله یا آرماتور می شود. علاوه بر این ، اتصالات فلزی ممکن است یخ زده و آسیب ببینند.

نشتی شیلنگ های فشار قوی

باید در نظر داشت که نشتی همیشه در محل مشکل رخ نمی دهد. در واقع ، ممکن است شلنگ در نقطه ای دور از منبع مشکل نشت کند. این نه تنها به این معنی است که حل مشکل لوله بسیار سخت تر است ، بلکه به این معنی است که یک مشکل خاص ممکن است بسیار بدتر از آنچه در ابتدا ظاهر می شود ، باشد. به عنوان مثال ، نشت  ممکن است به دلیل سوراخ در لوله باشد یا ممکن است در اثر خرابی اتصالات ایجاد شود. در هر صورت ، اگر منبع مشکل را نتوان پیدا و ترمیم کرد ، نباید از شیلنگ استفاده کرد.

 

 انبار کردن و نگهداری صحیح شیلنگ های فشار قوی

 
در صورت عدم استفاده  و زمانی که با شیلنگ ها کار ندارید اگر شیلنگ را به درستی بسته بندی و  انبار کنید از آسیب جلوگیری می کنید. استفاده از قرقره شلنگ باعث می شود که شلنگ شما فشرده نشود ، پیچ نخورد ، و فرایند انبار شدن آنبه درستی انجام شود. قرقره های شیلنگ استفاده بعدی را  آسان تر و ایمن تر می کند.

نکات نگهداری از شیلنگ فشار قوی خود را نمی دانید

درجه حرارت و فشار  مناسب هر شیلنگ فشار قوی با موادی که با آنها ساخته شده و قطر داخلی شیلنگ تعیین می شود.بدیهی است ، پس از تعیین نیازمندی و کاربرد این شیلنگ های فشار قوی می توان یک شیلنگ را برای پاسخگویی به انواع درجه حرارت و فشار ایجاد کرد ، و در واقع به همین دلیل است که چنین شیلنگ های متنوعی در بازار وجود دارد. برای خرید شلنگ مناسب برای هدف شما ، باید برنامه ، فشار ، دما و نوع دستگاهی را که برای آن استفاده می شود ، بدانید. در مورد بهترین شیلنگ برای تجهیزات خود از هیدرو صنعت بهنام بورس شیلنگ های فشار قوی سوالات خود را بپرسید.برای هرگونه سوال در مورد تجهیزات می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید . اعضای تیم مجرب ما می توانند تجهیزات شما را از نظر مشخصات و ایمنی مناسب بررسی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Index