کاربرد شیلنگ‌های فشار قوی

معمول‌ترین کاربرد شیلنگ‌های با فشار قوی در سیستم‌های هیدرولیکی و پنوماتیکی، انتقال قدرت و جریان مایعات یا گازها ست. این شیلنگ‌ها به عنوان یک راه ارتباطی بین اجزای سیستم و سرریز‌ها، سیلندرها،موتورها، صندوق‌ها و بسیاری از قطعات دیگر، استفاده می‌شوند.

شیلنگ های فشار قوی در صنایع بسیاری کاربرد دارند که از جنس و ویژگی های مختلفی برخوردارند در زیر به بررسی چند مورد از کاربردهای شیلنگ ها در صنایع مختلف می پردازیم.

بعضی از مثال‌های معمول استفاده از شیلنگ‌های با فشار قوی عبارتند از:

  • استفاده از شیلنگ‌های فشار قوی در انتقال نیرو و حرکت در دستگاه‌ها و ماشین‌آلات صنعتی مانند لیفتراک‌ها، بالابرها، پمپ‌ها و ماشین آلات سنگین.
  • استفاده از شیلنگ‌های فشار قوی در سیستم‌های راهبند، درب و دروازه خودکار و دستگاه‌هایی که نیاز به حرکت کنترل شده دارند.
  • استفاده از شیلنگ‌های فشار قوی در خودروها،مانند ۲۰۶ ، پراید ، ریو،  ۴۰۵ ، سمند و… به عنوان مثال در سیستم ترمز هیدرولیکی .  در این زمینه می توانید مطلب  شیلنگ فشار قوی در صنعت خودرو چه کاربردی دارد را بخوانید.
  •  
  • استفاده از شیلنگ‌های فشار قوی در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی برای انتقال مایعات شیمیایی و گازها به فشار قوی.
  • استفاده از شیلنگ‌های فشار قوی در سیستم‌های هیدرولیکی و پنوماتیکی در هواپیماها، قایق‌ها و سیستم‌های حفاظتی.

شیلنگ‌های فشار قوی بر اساس مشخصات فنی مورد نظر مانند قطر شیلنگ، دما، فشار کاری و نوع مایع یا گاز استفاده شده، انتخاب می‌شوند. و این انتخاب شیلنگ های فشار قوی باید یا دقت و بررسی لازم انجام شود ، در این زمینه می توانید مطلب چرا باید در انتخاب شیلنگ های فشار قوی دقت کنیم؟ را مطالعه کنید .همچنین، برخی از شیلنگ‌ها با استفاده از اتصالات مخصوص و مهره‌ها به قطعات سیستم متصل می‌شوند تا قدرت و فشار را به صورت ایمن منتقل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *